Napisz do nas

Dla rolnika

PROJEKTOWANIE INSTALACJI FOTOWOLTAICZNYCH DACHOWYCH I NAZIEMNYCH

POMAGAMY W WYKONANIU AUDYTU ZUŻYCIA ENERGII ELEKTRYCZNEJ W GOSPODARSTWIE ROLNYM I ROLNO-PRODUKCYJNYM .

DORADZIMY OPTYMALIZACJĘ KOSZTÓW ZWIĄZANYCH ZE ZUŻYCIEM I WYKORZYSTANIEM ENERGII ELEKTRYCZNEJ W TWOIM GOSPODARSTWIE .

POMOŻEMY W MODERNIZACJI ISTNIEJĄCEJ INSTALACJI ELEKTRYCZNEJ .

DOTACJE

Obecnie najpopularniejszym programem jest Mój Prąd – dotacja 5 tyś zł na fotowoltaikę. Gminy
oferują również lokalne programy dotacji, np. Miasto Warszawa może dopłacić nawet 15 tyś zł

ULGA PODATKOWA

Korzystając z ulgi termomodernizacyjnej możesz odzyskać nawet 32% kosztów zainwestowanych w
instalację fotowoltaiczną

JAK SFINANSOWAĆ INWESTYCJĘ?

By móc zaoszczędzić nie raz potrzebujemy pomocy ze strony banku. Pomożemy otrzymać finansowanie w potrzebnym zakresie by skutecznie zrealizować inwestycję.

Profesjonalny montaż

montaż text

Używane technologie

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry’s standard dummy text ever since the 1500s, when an unknown printer took a galley of type and scrambled it to make a type specimen book. It has

Zaplecze magazynowe i sprzętowe

Dzięki odpowiednim inwestycją posiadamy zaplecze magazynowe paneli fotowoltaicznych, falowników, konstrukcji i okablowania. Stale rozwijany i serwisowany sprzęt jest gwarancją dobrze wykonanej pracy, zarówno jeśli mówimy o wkrętarce jak o koparce.

oferta dla rolnika

Postępująca automatyzacja w rolnictwie sprawia, że wraz z rozwojem i wzrostem produkcji rosną również rachunki za energię elektryczną. Faktura za prąd w wysokości od kilku do nawet kilkunastu tysięcy złotych nie jest dziś niczym zaskakującym w większym gospodarstwie rolnym. Rachunki te można jednak radykalnie obniżyć – inwestycja w ogniwa fotowoltaiczne dla rolników jest jednym z najskuteczniejszych sposobów na zmniejszenie rachunków za prąd. Jednocześnie zaś pozwala uniezależnić się od zmiennych, niestabilnych i stale rosnących cen energii elektrycznej w Polsce. 

Usługi

– Wizja lokalna + mapowanie dachu\

– Projekt instalacji + raport szacunkowy

– Instalacja fotowoltaiczna + podpięcie do sieci

– Gwarancja 25 lat na panele + 5 lat gwarancji na całą instalację

Dlaczego warto?

Poza oczywistymi korzyściami w postaci niezależności energetycznej i redukcji kosztów zużywanego prądu (a więc oszczędności, które można zainwestować w dalszy rozwój gospodarstwa) zysków z wdrożenia rozwiązań fotowoltaicznych w gospodarstwie rolnym jest więcej. Jedną z najbardziej interesujących możliwości jest poszerzenie profilu działalności o produkcję zielonej, ekologicznej energii za pośrednictwem paneli fotowoltaicznych umieszczonych na dachach budynków gospodarczych oraz na gruntach wyłączonych z produkcji rolnej. Można także zwiększyć konkurencyjność własnych produktów, promując je jako wytworzone z użyciem zielonej energii. 

Fotowoltaika dla rolników oznacza także możliwość uzyskania ulg podatkowych. Każdy rolnik, który płaci podatek VAT, ma prawo do odliczenia go w całości, dzięki czemu odzyskuje 23% poniesionych kosztów. Dodatkowo dostępna jest ulga inwestycyjna dla rolników, którzy wykonują inwestycje ekologiczne – jest to kolejne 25%, odliczane od podatku gruntowego. Co bardzo ważne, tę ulgę można rozliczać nawet przez kolejnych 15 lat, co przekłada się na znacznie szybszy zwrot kosztów inwestycji w instalację fotowoltaiczną.